تیم کوک: نگران فروش آیفون نباشید

اگرچه اپل نتوانسته انتظارات وال استریت را برآورده سازد اما آینده گوشی های هوشمند آن بسیار درخشان است .

تیم کوک نیز در کنفرانس مالی این شرکت که در  عصر سه شنبه  برگزار شده بود، درآمد سه ماه خود را گزارش داد ،فروش خالص گوشی های آیفون 5/47 میلیون است که 2 میلیون زیر آنچیزی است که تحلیلگران پیش بینی کرده اند.

دست در کار ما زیاد است این صحبتای تیم کوک و کارشناسانش در روز 3 شنبه بود

تیم کوک: ما تصور می کنیم آیفون، هنوز سال های بسیار، بسیار، بسیار زیادی برای خلاقیت و نوآوری پیش روی خود دارد. هنوز نوآوری های زیادی هستند که آنها را به موبایل خود وارد ننموده ایم. در واقع بنده متصور هستم که در ابتدای راه نوآوری هستیم نه در پایان آن. 

سرمایه گذاران، بر میزان فروش آیفون ها بسیار حساس هستند و به همین دلیل نیز، آقای کوک تلاش کرد تا تقاضای کمتر از حد انتظار این موبایل را توجیه نماید. در واقع اپل با ارزش ترین برند جهان است و آیفون هم پر فروش و پر سود ترین محصول همین شرکت، در نتیجه سرمایه گذاران نیز حق دارند نگران اوضاع باشند.

فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، درآمدی ۳۱.۴ میلیارد دلاری را برای اپل به ارمغان آورده که می توان گفت ۶۳ درصد از درآمدهای کل دوره مورد بحث را تشکیل می دهد. به همین دلیل و از آن جایی که موفقیت اپل به موفق بودن آیفون گره خورده، تیم کوک زمان زیادی را صرف توضیح در خصوص فروش آیفون کردند.

حایز اهمیت است  که ارزش سهام اپل در سال جاری، تا ۱۸ درصد افزایش داشته اند اما ساعاتی پس از ارائه آمار بیان شده، ارزش سهام تا ۶.۴ درصد کاهش پیدا کرد.

تیم کوک اضافه کرد: «به هر شکلی که به ماجرا نگاه کنید، عملکرد ما خیره کننده بوده است. از نظر ما، فروش آیفون بسیار برچسته و عالی بوده.» وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که در مقایسه با دوره سه ماهه گذشته در سال پیش، رشد فروش بسیار بالا بوده است.

آقای کوک به این موضوع نیز اشاره کرد که صرفا ۲۷ درصد از خریداران آیفون، از مدل پیش به نسخه جدید مهاجرت کرده اند و هنوز در سال های آینده، می توان مانور زیادی برای فروش محصول مورد بحث داد. او در نهایت اذعان داشته که تصور می کند دوره سه ماهه فعلی نیز با آماری عالی به پایان برسد.

وی اضافه کرد در  طول سه ماه اخیر اپل شاهد  بالا ترین تعویض گوشی های اندروید به گوشی های آیفون توسط مردم بودند .اپل   با حرکت رو به جلو به سمت  صفحه نمایش های بزرگ در آیفون 6 و آیفون 6+ و ثابت کرد می تواند در عرصه کاربرانی که صفحه نمایش بزرگ را ترجیح می دهند، موفق باشد.

در بخش فعلی کوک بیان کرد که شرکت بازه زمانی سختی برای آیفون پیش بینی کرده است.

ما مطمن هستیم این دوره سه ماهه عالی خواهد شد ، هر چه که در آینده به نظر برسد ما در یک چهارم زمان انجام میدهیم.

نظرات کاربران

ارسال نظر شما

;