اپل قصد دارد سیری را تبدیل به منشی خود کند

به گقته Business Insider ،اپل   در حال آزمایش یک سرویسی است که به   Siri اجازه  خواهد  داد  تا به تماس های تلفنی شما پاسخ دهد،آنها را ضبط کند و  در قالب متن نیز ذخیره نماید.

بنا به گزارشات شرکت نام این قابلیت را iCloud Voicemail گذاشته و از نظر کارکرد بسیار مشابه   سرویس فعلی visual voicemail  است.  اگرچه، به جای   پیام ضبط شده بر روی تلفن،  در زمانی که قادر به پاسخ گویی نیستید، Siri  به جای شما این کار های روزمره را  انجام خواهد داد.

به طور مثال، شما می توانید به برخی از مخاطبین خود اجازه دهید تا موقعیت مکانیتان را نیز ببینند تا متوجه گردند که چرا قادر نیستید پاسخگوی تماس دریافتی خود باشید.

پس از دریافت پیام صوتی از طریق Siri، مکالمه به سرورهای اپل منتقل گشته و سپس به متن تبدیل می گردد.

در حال حاضر چگونگی کارکرد سرویس تبدیل گفتار به متن مشخص نیست، که مشابه تشخیص گفتار Siri پیاده سازی شده است یا نیاز به حمایت   دستگاه های حرفه ای  دارد.

هم اکنون سرویس visual voicemail از اپل که می تواند یک نسخه از پیام ها را در iCloud کاربر ذخیره کند، فقط با بعضی از اپراتورها هماهنگ و قابل استفاده است. از همین روی،رایگان بودن سرویس و عدم پرداخت مبلغی برای شارژ سرویس مورد ابهام است.

با این وجود که به نظر می رسد این ایده برای تلفن های همراه بسیار جالب است،صندوق صوتی و یا voicemail، حتی در کشورهای پیشرفته نیز آنچنان که مد نظر بود مورد استقبال قرار نگرفت.طبق گزارشات کارمندان اپل در حال آزمایش قابلیت مورد بحث هستند و در صورتی که مراحل توسعه طبق برنامه ریزی پیش روند، باید تا سال آینده و عرضه iOS 10 برای حضورش در میان کاربران مثل همیشه صبر کرد ، با این حال این شایعات در هاله ای از ابهامات قرار گرفته است.

نظرات کاربران

ارسال نظر شما

;