800 هزار واحد صنفی مجهز به صندوق مکانیزه شدند

مجتبی خسروتاج در اجلاس هم اندیشی اصناف در اتاق اصناف تهران افزود: یکی از ضعف های مزمن و قدیمی صنوف امروز آن است که آنقدر که به کمیت اتحادیه ها توجه شده به کیفیت آنها توجه نشده و امروزه 140 اتحادیه در تهران داریم که گاهی 7 تا 8 اتحادیه هم پوشانی دارند.
وی ادامه داد: نکته ای دیگر بحث صنوف مزاحم آلاینده است که وقتی وارد هر شهر می شویم، این واحدهای آلاینده در ورودی شهرها قرار گرفته و زیبایی را از بین برده است، اما موافقت نامه ای بین صنوف و شهرک های صنعتی به امضا رسیده تا واحدهای صنفی آلاینده در شهرک های صنعتی مستقر شوند.
خسروتاج همچنین در مورد فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و انتقاد برخی اتحادیه ها در مورد فعالیت فروشگاه های زنجیره ای و انتقاد اتحادیه ها در مورد نظارت بر این فروشگاه های زنجیره ای گفت: با این حرکتی که در حال شکل گیری است و مصرف کننده هم راضی است، نمی توانیم مخالفت کنیم، بنابراین فضای کلان در شرایط اقتصادی کشور به سمتی می رود که به دلیل کاهش هزینه مبادله و حذف ایستگاه های واسطه ای فروشگاه های بزرگ زنجیره ای با هزینه کمتر، کیفیت بالاتر کالا را عرضه می کنند که جنس این فروشگاه ها با اتحادیه متفاوت است. خسروتاج اضافه کرد: اکنون 5 تا 7 درصد سهم بازار در اختیار فروشگاه های زنجیره ای است و در انتهای برنامه ششم این رقم به 20 درصد خواهد رسید.
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در مورد واحدهای صنفی بدون پروانه و سر و سامان دادن به این واحدها گفت: خود اتحادیه ها باید در این بخش کمک کنند و اینکه گفته می شود از 3 میلیون واحد صنفی 600 تا 700 هزار واحد صنفی بدون پروانه داریم، در شان کشور نیست.

نظرات کاربران

ارسال نظر شما

;